Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anioły i demony, diabły i szatany
Słuszne spostrzeżenie
Nałogi czy słabości samoświadomości nie mają, ale ludzie z chorobami psychicznymi, takową posiadają.
Ludzie z przeróżnymi chorobami psychicznymi
Odpowiedz
(2016-03-28, 09:10 PM)Gerald napisał(a): Słuszne spostrzeżenie
Nałogi czy słabości samoświadomości nie mają, ale ludzie z chorobami psychicznymi, takową posiadają.
Ludzie z przeróżnymi chorobami psychicznymi

No i fajnie. Tylko że w cytowanym fragmencie Jezus uciął sobie pogawędkę z istotą mającą samoświadomość oraz zgodną z rzeczywistością świadomość, że może się przenieść do innego ciała. Chcesz mi powiedzieć, że to są właściwości istoty ludzkiej?
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
Odpowiedz
Nom
i co z tym zrobisz?NIektóre chłopy wierzą w reinkarnację.Zależy gdzie leży i gdzie się wychował.....

Pytałeś się siebie i Boga, gdzieś, kiedyś , gdzieś po jaką cholerę demon wyszedł z człowieka, wlazł w świnie po to,aby się zaraz utopić?
Durny demon co?
Odpowiedz
(2016-03-29, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Pytałeś się siebie i Boga, gdzieś, kiedyś , gdzieś po jaką cholerę demon wyszedł z człowieka, wlazł w świnie po to,aby się zaraz utopić?
Durny demon co?

Dla mnie to ten fragment jest kompletnie niezrozumiały niezależnie od tego, czy demony to istoty czy choroby psychiczne Big Grin
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
Odpowiedz
Jest zrozumiały
Chciej zrozumieć i proś o zrozumienie
I jużWink
Odpowiedz
Mój modszy Brat
Myślisz? Myślisz
I jakie wnioski?

Aaaa do wszystkich
Mówię tak do mojego młodszego brata ponieważ to on wyciągnął do mnie rękę,jak miałem paskudnie
To jest najmądrzejszy facet, jakiego znam
2 razy młodszy
I 2 razy mądrzejszy od geraldów
Odpowiedz
(2016-03-29, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Nom
i co z tym zrobisz?NIektóre chłopy wierzą w reinkarnację.Zależy gdzie leży i gdzie się wychował.....

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Według Ciebie Jezus z jednego ludzkiego ciała wygonił legion istot ludzkich, zostawiając w tym ciele tylko jedną. Pozbawione lokum istoty ludzkie zamieszkały w ciałach świń, co było tak bolesnym obniżeniem standardu życiowego, że ww. istoty z nieszczęścia poszły się utopić. Czy tak tę historię odczytujesz?

(2016-03-30, 04:18 PM)Gerald napisał(a): Mój modszy Brat
Myślisz? Myślisz
I jakie wnioski?

Aaaa do wszystkich
Mówię tak do mojego młodszego brata ponieważ to on wyciągnął do mnie rękę,jak miałem paskudnie
To jest najmądrzejszy facet, jakiego znam
2 razy młodszy
I 2 razy mądrzejszy od geraldów

Tak źle mi życzysz?
Nie czytałeś?
"Człowiek, pochlebiając bliźniemu, zastawia mu sidła na nogi." (Prz 29:5)
Odpowiedz
Tak, tak
Dobrze myślisz, Młodszy brat Szefa
"Przepraszam Geraldzie" będzie jak najbardziej na miejscu

Bardzo proszę nie wkurzać geraldów swoją impertynencją
A jak prośby nie działają to zadziała moja wrodzona złośliwość
Uwierz

Chcesz się tu wymądrzać?
Naprawdę?
Odpowiedz
Ja mam wolne
Widziałem Ciebie MbS

Hmmm, nie czujesz potrzeby?

Ja lubię młodych ludzi

Natomiast zarozumiałych młodych ludzi
Lubię jakoś mniej

Ogarnij się chrzseścijaninie

Więcej powtarzał nie będę

Słucham?
Odpowiedz
Gerald, czy Ty ode mnie oczekujesz impulsywnego działania? Raz już zareagowałem na tym forum impulsywnie i nic dobrego z tego nie wynikło...

W moim odczuciu dyskusja na forum jest podobna do wymiany listów - nikt (ani Ty, ani ja) nie jest zobligowany do odpowiedzi w określonym terminie, nawet jeśli przeczytał czyjąś wypowiedź. Nie traktuj więc mojego milczenia jako obraźliwego. Wolę milczeć i dłużej pomyśleć niż pisać bez zastanowienia.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się, że nie byłoby źle, gdybyś nieco ochłonął i spojrzał na ten wątek z nieco większym dystansem. Bo to trochę dziwne, że najpierw mi schlebiasz (zamiast napisać po prostu, że mnie lubisz  Wink ), a parę wpisów dalej zarzucasz impertynencję oraz sugerujesz, że jestem zarozumiały.

Widzę, że coś Cię wzburzyło, ale prawdę powiedziawszy, to nie wiem co. Wskazałem, że schlebianie mi nie jest korzystne ani dla mnie, ani dla Ciebie. Odpisałeś:
Cytat:DobrzeCiżyczę
Nie czytałałem
Trudno
I według mnie spokojnie mogliśmy na tym skończyć. Twoich późniejszych wpisów nie rozumiem i nie wiem za bardzo, do czego się odnoszą. Byłbym wdzięczny za spokojne objaśnienie, bo czasami mało pojętny jestem i trzeba mi tłumaczyć wszystko po kolei jak krowie na granicy.

Też Cię lubię.  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości