Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chata książka / film, co sądzicie?
#1
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4268669/chata

Chciałam Was zapytać, sądzicie o tego typu książkach? Przeczytałam ją prawie
całą wiele lat temu. Ale już wtedy wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Dla mnie to takie multi religion, nawiązujące na siłę do chrześcijaństwa.
Dziwiłam się, czemu jest taka popularna wśród chrześcijan. Z drugiej strony rozumiałam, że jest ona bliska tym, którzy mają dzieci lub je utracili Potem oglądałam krytyczny filmik maczugi 71 i miał konkretnie argumenty przeciwko: rozdział po rozdziale. Tak się zastanawiam czy jednak ta książka, teraz także film, nie mogłaby być okrężną drogą do Boga, dla tych, którzy do wierzących ludzi na spotkanie nie pójdą? Albo przynajmniej zastanowi tych, którzy głupio walczą z religią, nawet jeśli nikt ich na siłę nie nawraca. A tak poza tym, czy znacie jakieś książki, który nie są reklamą kolejnego showmana, a umacnianą wiarę albo zaskakują czymś oryginalnym?
Odpowiedz
#2
Pierwotnie, to znaczy po pierwszym przeczytaniu, zachłysnąłem się tą twórczością. Długo rozmyślałem nad tym, szukałem zdania innych chrześcijan i w rezultacie stwierdziłem iż są tam spore wypaczenia. Nie jestem tak bystry jak Ty. Mieszane uczucia jakie wzbudziła ta książka, są prawidłową reakcją  Smile
Odpowiedz
#3
Mnie to bardzo zdziwiło, że akurat teraz jest ta książka sfilmowana. Akurat w czasach gdy coraz bardziej walczy się z Bogiem. Czemu nie uważasz się za bystrego?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości