Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzest
Wie ktoś gdzie jako świadoma osoba mogę przyjąć chrzest? 

Jestem z Białegostoku ale obecnie wypoczywaj w Krynicy morskiej.

Pomoże ktoś?
Odpowiedz
O jaki chrzest ci chodzi? Czy taki w KrK, czy protestancki, czy może jeszcze inny. Na przykład niektórzy zielonoświątkowcy kładą nacisk na tzw.chrzest w duchu.
Z chrztem to nie jest taka prosta sprawa. Nie wiem, jak u katolików, ale u protestantów nie ma tak, że płacisz i cię polewają Wink
Odpowiedz
(2018-08-05, 05:28 PM)Tizment.90 napisał(a): Wie ktoś gdzie jako świadoma osoba mogę przyjąć chrzest? 

Jestem z Białegostoku ale obecnie wypoczywaj w Krynicy morskiej.

Pomoże ktoś?

Popytam i dam znać
Odpowiedz
Aha
Jak już weźmiesz chrzest to daj znać czy dostrzegasz jakieś zmiany. Zawsze tego jestem ciekaw Wink
Odpowiedz
(2018-08-11, 06:15 AM)Gerald napisał(a): Aha
Jak już weźmiesz chrzest to daj znać czy dostrzegasz jakieś zmiany. Zawsze tego jestem ciekaw Wink

Też mnie to zawsze ciekawiło. I tak sobie myślę, że chrzest np.niemowląt nie daje kompletnie nic, wbrew temu w co nakazują wierzyć księża katoliccy. W ogóle sakramenty w zrozumieniu KKK nic nie dają.
Z samego założenia mają działać, jak...magia?
Zresztą w Ewangeliach jasno powiedziano, że najpierw wiara, a potem chrzest. Ma to sens o tyle, że chrzest w tym przypadku jest oznajmieniem innym ludziom, że osoba jest wierząca i przyznaje się do tego przed "światem". Ale przecież samo w sobie...łotr na krzyżu nie był ochrzczony, a jednak...wiemy, jaką obietnicę dostał.
Tak całkiem z życia wzięte: gdyby sakramenty dawały coś więcej niż dobre samopoczucie rodziców (niemowląt), bierzmowanie (spełnienie obowiązku), pierwsza komunia (prezenty Tongue ), małżeństwo (hahaha) . Skąd więc tyle niewiary i odejść od praktyk kościelnych wśród ochrzczonych, skąd rozwody wręcz nagminne, że o zdradach i ich powszechności nie wspomnę...i tak dalej.
Kasa, statystyki dla kościołów...
W sumie to smutne.
Odpowiedz
(2018-08-11, 04:58 PM)Samara napisał(a):
(2018-08-11, 06:15 AM)Gerald napisał(a): Aha
W ogóle sakramenty w zrozumieniu KKK nic nie dają.
Z samego założenia mają działać, jak...magia?
Oj, dają dają
Najczęściej skutkują odrzuceniem Boga na rzecz czegoś tam innego, teraz np fb, instagramu, snapchata, musical itp, itd
Bo jak już dziecko dostanie na komunię upragnionego smartpfona to tam właśnie spędza najwięcej czasu i te portale stają się małymi bogami
Sam odrzuciłem Boga w wieku lat 12 bo mi kazali chodzić na siłę do kościoła, którego nie znosiłem bo miałem w pamięci jak mnie tresowali przy przygotowaniach do komunii. No może nie tyle odrzuciłem Boga, co kościół bo Boga za bardzo nie rozumiałem.
A po wtóre dziecko bez najmniejszych problemów wyczuwa hipokryzję dorosłych i jak widzi chodzących do kościoła rozmodlonych, a po kościele tych samych już złych ludzi to naturalnie rodzi się pytanie po co komu Bóg, a kościół zwłaszcza?
Złym można być i bez Boga i kościoła, wtedy przynajmniej hipokryzja, jakaś taka mniejsza zdaje się być bo przynajmniej nie udaje się tego kim się nie jest
A tak poza tym to słuszne spostrzeżeniaWink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości