Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne metody weryfikacji
(2019-01-28, 07:20 PM)Eliahu napisał(a): Ja tylko chciałem przypomnieć, że sama Biblia mówi, że fałszywi prorocy też potrafią czynić cuda tak więc wychodzi na to, że Biblia podchodzi do tematu bardziej sceptycznie niż wielu tutaj którzy są gotowi uwierzyć w coś na podstawie cudów.

Eliahu, 2 Księga Kronik 18:18-22. Czy fałszywi prorocy też są od Boga? O co w tym chodzi?
Odpowiedz
WSZYSTKO pochodzi od Boga. Na tym polega monoteizm. Chrześcijaństwo naucza czegoś innego i dlatego nie jest uważane za prawdziwy monoteizm przez monoteistyczne religie.
Odpowiedz
Ale ja już przyjąłem do wiadomości, że cudów mi nie pokażecie. No ok - nie ma to nie ma, trudno.

To co mi w takim razie innego pokażecie na poparcie swoich słów?
Odpowiedz
(2019-01-28, 09:31 PM)Eliahu napisał(a): WSZYSTKO pochodzi od Boga. Na tym polega monoteizm. Chrześcijaństwo naucza czegoś innego i dlatego nie jest uważane za prawdziwy monoteizm przez inne monoteistyczne religie.

Jak wszystko to i chrześcijaństwo. Tongue
Odpowiedz
Tak jest.
Także chrześcijaństwo. A także grzybica, wszy, syfilis i wschód słońca.
Odpowiedz
(2019-01-28, 09:31 PM)mateusz napisał(a): Ale ja już przyjąłem do wiadomości, że cudów mi nie pokażecie. No ok - nie ma to nie ma, trudno.

Ej! Kto powiedział Mateuszowi, że tu się coś sprzedaje?

Nie wiem jak inni, ja nie muszę nikogo do niczego przekonywać. Ale chętnie posłucham tych, co mają taką potrzebę. Z ciekawości. Ostatnio faktycznie dużo wszędzie sprzedawców, więc nic dziwnego, że ludzie reagują jakby byli w sklepie.
Odpowiedz
(2019-01-29, 09:48 AM)Eliahu napisał(a): Tak jest.
Także chrześcijaństwo. A także grzybica, wszy, syfilis i wschód słońca.

Eee.  Confused
Brzmi jakbyś zestawiał chrześcijaństwo na równi z grzybicą.
Ciśnie mi się na usta pytanie: po co Bóg stworzył grzybicę, wszy, fałszywych proroków?
Odpowiedz
O fałszywych prorokach to Biblia wprost mówi po co Bóg ich stworzył i po co pozwala im czynić cuda - by nas sprawdzić.
Co do innych nieprzyjemnych rzeczy to już nie jest napisane aż tak wprost ale można wydedukować, że istnieją po to by nas karać za grzechy - wszystkie te rzeczy są na liście przekleństw które mają spotkań nieposłusznych.
Odpowiedz
(2019-01-29, 03:40 PM)Martin napisał(a):
(2019-01-28, 09:31 PM)mateusz napisał(a): Ale ja już przyjąłem do wiadomości, że cudów mi nie pokażecie. No ok - nie ma to nie ma, trudno.

Ej! Kto powiedział Mateuszowi, że tu się coś sprzedaje?

Nie wiem jak inni, ja nie muszę nikogo do niczego przekonywać. Ale chętnie posłucham tych, co mają taką potrzebę. Z ciekawości. Ostatnio faktycznie dużo wszędzie sprzedawców, więc nic dziwnego, że ludzie reagują jakby byli w sklepie.

- Zobacz jaki mam fajny toster.
- To mi zrób tosta.
- On nie robi tostów.
- To co on robi?
- Ja cię nie muszę przekonywać. To nie jest sklep.
- A to przepraszam.

Smile

Cytat: Co do innych nieprzyjemnych rzeczy to już nie jest napisane aż tak wprost ale można wydedukować, że istnieją po to by nas karać za grzechy - wszystkie te rzeczy są na liście przekleństw które mają spotkań nieposłusznych.

A jak uważasz, czemu w takim razie te rzeczy spotykają też posłusznych?
Odpowiedz
Cytat:A jak uważasz, czemu w takim razie te rzeczy spotykają też posłusznych?
Pewnie Mateusz ma na myśli Hioba... albo Jezusa?
Tylko o ile dużo się mówi o tym, że Jezus cierpiał aby dać okup za życie grzesznych ludzi, to o Hiobie wspomina się mniej, a przecież o ile pamiętam też cierpiał. Niektórzy zastanawiają się też, dlaczego Jezus tyle cierpiał..., ale może rozmydlam temat, więc na razie się zamknę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości