Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przysięgi i ich odwołanie
Na mój gust umówienie się z babcią i zapomnienie o spotkaniu nie jest złamaniem przysięgi. Przecież jej nie przysięgałeś, że się z nią spotkasz, czy nie? Ludzie, ludzkość po prostu taka jest - omylna, popełnia błędy. A Ty się przejmujesz, że jakaś grupa ludzi w Lidlu oszukała na promocji? Jeśli tak, to dlaczego? Oczywiście jest to przykre i niedobre z punktu widzenia prawa, że ludzkość go łamie, ale to chyba kwestia odpowiedzialności każdego człowieka za siebie.
Ja nie wiem jak brzmi tekst przysięgi księdza/zakonnika. I powiem szczerze, że nawet nie chce mi się za bardzo tego szukać... .
Poruszasz pewne dość skomplikowane sprawy ekonomiczne.  Wink  Big Grin
Jeżeli cena długopisu spadła do dwudziestu groszy, a Ty zapłacisz koledze 2 złote, to tak, jakbyś za długopis warty 2 złote dał 20 zł.  Big Grin Tak chyba działa deflacja.
Odpowiedz
Do sytuacji zakonnika bardziej historia Pawła pasuje niż Gibeonitów.
Uczestniczenie w praktykach którym Bóg jest przeciwny najmądrzej jest zakończyć akurat najszybciej jak się tylko da.
Celibat nie jest jakąś sugestią od Boga, (1Tym 4:1,3)który wg Biblii stworzył człowieka tak, by najlepiej funkcjonował w małżeństwie  (np:Rodzaju 2:24; Mat 19:4-6;1Tym 3:2,12; Tytusa 1:5,6)
Choć na to przymusu to też nie ma.
Odpowiedz
@ Przemeks 
W sytuacji z Lidlem  to nie ludzie oszukali tylko sklep. Ludzie po prostu wykorzystali {trochę po chamsku} niedokładności i luki w umowie. W sumie można by było rozważyć czy sklep za złamanie umowy nie powinien dostać jakiejś kary pieniężnej.
Faktycznie człowiek zapomina itd. sprawia tym przykrość drugiej osobie a czasem nawet sam ma wyrzuty sumienia. Ludzie popełniają błędy zgadzam się.

@Daniel
uważasz, że sytuacja 4 i ta z zakonnikiem bardziej pasuje do historii Pawła?  Jeżeli tak to dlaczego? Praktyka celibatu to chyba nie jest praktyka której Bóg nie lubi.  Jest to raczej coś w czym Bóg mówi do człowieka rób jak uważasz.  A jeżeli postanowiło się coś to powinno się to spełniać. Oczywiście czasem się nie da.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości