Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po co Bóg stworzył wirusy?
Gerald, sorki umknęło mi to.
Pytasz:
„Bóg Twoim zdaniem stworzył wirusy czy stworzyli je ludzie?”

Moim zdaniem powstanie wirusów jest wynikiem działań ludzi.
Ludzie mają udokumentowane świadome „osiągnięcia” w mutowaniu i tworzeniu wirusów, ale większość jest raczej wynikiem przypadkowych mutacji wynikających z nieświadomych, albo zupełnie przypadkowych działań. Bóg przewidział, że tak będzie, bo wszystko co jest nam znane pozostawione samemu sobie niszczeje/psuje się/degraduje się/ulega awarii itd. Dotyczy to wszystkiego w mikro i makroskali. Obojętnie czy jest to zwykły karton, czy akwarium, czy to super urządzone mieszkanie czy wielki świat.
Wszystko potrzebuje odpowiedniej eksploatacji i serwisu.
Nic nie wskazuje na to by wirusy były stworzone przez Boga do tego by gnębić ludzi.
W rajskich warunkach, w świecie urządzonym przez Boga na pewno nie były problemem.
Nie są karą od Boga tylko konsekwencją życia wielu pokoleń różnych stworzeń w warunkach niezgodnych z Bożymi założeniami.
Od istnienia raju na Ziemi upłynęło kilka tysięcy lat. Przez cały ten czas żyjemy bez Bożych gwarancji i nie jesteśmy „serwisowani”, więc co jakiś czas coś zmutuje i wybucha epidemia. To przecież nic nowego i tak już będzie aż do momentu gdy Jezus przywróci Boże Królestwo na zbuntowanej Ziemi. (Obj 21:3,4)

Wirus będący przyczyną obecnej epidemii nie jest też ani pierwszy w historii człowieka, ani najbardziej złośliwy.
Zmieniły się tylko możliwości przemieszczania ludzi i skala przepływu informacji. Powoduje to, że szybciej się rozprzestrzenia i mega mega mega bardziej widoczne są skutki paniki i ludzkiego egoizmu. A to jeszcze dodatkowo nakręca i będzie nakręcać głupie zachowania na skalę większą niż kiedykolwiek wcześniej.

—-
Bezpośrednio nie ma nic o tym w Biblii, że zwierzęta w raju umierały a rośliny usychały.
Z odpowiedzi Ewy (Rodz 3:3)wynika jednak, że wiedziała czym jest śmierć i że jest zapowiedzianą konsekwencją grzechu.
Wydaje mi się, że było to dla niej oczywiste. Rozumiem to tak, że najprawdopodobniej już ze śmiercią się spotkała, albo miała to wytłumaczone.

Poparcie przez Adama i Ewę złego/węża/szatana spowodowało zerwanie przymierza z Bogiem i odebrało ludziom przywileje i możliwość życia wiecznego na Bożych warunkach. (1Jana 5:19) W rezultacie koniec człowieka nie jest inny niż koniec zwierzęcia.(Kaznodziei 3:19,20)

Podstawę do wprowadzenia nowego przymierza miała dopiero umożliwić ofiara okupu zapłacona przez Jezusa.
I tu pytanie:
Jezus umarł też za zwierzęta, czy tylko za ludzi? Jak uważasz?
Odpowiedz
(2020-04-09, 01:49 PM)Daniel napisał(a): I tu pytanie:
Jezus umarł też za zwierzęta, czy tylko za ludzi? Jak uważasz?
Nie znam się na zwierzętach, natomiast z tego co czytałem Jezus nie wspominał, że przyszedł umierać za psa czy kota.
Cytat:Bezpośrednio nie ma nic o tym w Biblii, że zwierzęta w raju umierały a rośliny usychały.
Z odpowiedzi Ewy (Rodz 3:3)wynika jednak, że wiedziała czym jest śmierć i że jest zapowiedzianą konsekwencją grzechu.
Wydaje mi się, że było to dla niej oczywiste. Rozumiem to tak, że najprawdopodobniej już ze śmiercią się spotkała, albo miała to wytłumaczone.
"Wydaje mi się" to dobre sformułowania.
Bo ze zdania
Cytat:tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli»
wyciągnąć takie wnioski jak Ty to można podeprzeć tylko sformułowaniem "wydaje mi się".
Ale Ok, Twoje prawo.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości